Silver Rose

You are not connected. Please login or register

Írka-firka Dumálda

Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next

Go down  Üzenet [6 / 22 oldal]

201 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 8:10 am

Ohajo mina!

Sajna tegnap nem tudtam itt lenni Sad hosszú volt a melo... és hulla fáradtan estem haza, még annyit vettem magamon, hogy megfőzzek, aztán fürdés és alvás.

Sendryer  : Majd egyszer elmesélem egy napom, jelenleg irodán dolgozom, de gyakran járok ki az utcára is rendőrködni. Smile
Üdv az új tagoknak is!

Az utolsó anime, amit megnéztem a Koutetsujou no Kabaneri volt. Ajánlom mindenkinek, engem nagyon megfogott, hasonló az Attack on Titon -hoz, mivel itt is az emberek visszaszorultak a falak mögé, de vonattal kitudnak menni és közlekedni másik városba. Nem akarok nagyon spoiler-ezni, de lessétek meg. Smile
Amit most nézek az a Taimadou gakuen 35 shiken shoutai. Az öcsém ajánlotta. Ő már több mint 350 animét megnézett, pedig én vezettem be ebbe a világba! Very Happy

A legelső animéim a Dragon Ball és a Sailor Moon volt, persze akkor még én se tudtam, hogy ezek is animék. Emlékszem kiskoromba mindig vártam a Dragon Ball-t amikor későre rakták akkor is vártam és néztem, aztán egyszerűen eltűnt a képernyőről és ez elszomorított. Sad
De aztán ugye bejött az A+ és megnyitotta a lehetőségeket, hogy anime faná váljak.
De Japánt is megszeretem, nagyon szeretnék elmenni oda és nem csak egyszer! Smile

Felhasználó profiljának megtekintése

202 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 9:27 am

Jó reggelt!! ^^
Köszönöm a véleményeket, valóban nem hozta a film a színvonalat. Az Animusban történtek tetszettek, a töbin pedig naaaagyon laposakat pislogtam Very Happy De! Kárpótolt, hogy utána barátommal rendeltünk pizzát és természetesen AC-t játszottunk Very Happy

Tegnap esti témára reagálva, szigorú értelemben az Inuyasha volt az első animém, de ami legelső és örökre megváltoztatott (lásd az animék világa felé terelt) az a FMA volt. Én anno középsulis fejjel megsirattam a végét, nagyon magával ragadott ˘˘

203 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 9:34 am

Ohayo! ^_^ Én is az FMA-t láttam elsőként amiről tudtam, hogy anime, és örök kedvenc marad. Épp most néztem újra és még most is tudott újat adni így nem is tudom hanyadik alkalommal. Mindíg megsiratom a végét. Smile

204 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 9:46 am

Az FMA végét én is végig bőgtem Razz Nagyon megható volt.
Amúgy sokan nem tudják de annó a 90es években rengeteg anime ment a magyar csatornákon.
Mummin, Kalán néni, Maja méhecske, félig meddig a Nils Holgersson, Hosszú lábú apu, Sandybell, Candy candy, Csizmás kandúr. És igazából sose tudtuk h ezek animék mert a műsor újság mindig vmi baromságot írt h cseh meg német vagy francia rajzfilm.
De igazából nálam a Sailor Monnal kezdödött az egész mikor a német RTL-en adták. Szót nem értettem belőle de olyan szinten magába szívott h már tűkön ültem a következő rész miatt. Aztán utána jött az RTL-en a délutáni matiné a Dragon Ball, a Goall meg a társaik. Smile
Hm...régi szép idők Very Happy

205 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 10:48 am

A Nils Holgersson-t de imádom. Könyvben, mesében, mindenhogy!! *.*

206 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 11:13 am

Nekem a Digimon volt az első amit láttam, és most hogy megy a Digimon Adventure Tri igy 15 év után hát valami felemelő érzés Very Happy

207 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 12:23 pm

Ventrax ÉnÉNÉN!!!! Imádom azt a zenét!
Bár most az OkameP-t is rongyosra hallgatom!

208 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 12:41 pm

Egész jó, Vocaloidot annyira nem szoktam hallgatni, de van pár ami tetszik, bár vocaloidból való feldolgozás:

209 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 12:54 pm

Nekem a Sailor Moon volt az első anime amit láttam, még az RTL-en adták. Suli után anyu sorozata elött ment. Utána meg jött az Esmeralda XD őskövület vagyok.

210 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 12:59 pm

Üdvözlök mindekit ezen a szép napon!
Nálatok is az eső szakad vagy máshol a hóistennő hullatja a könnyeit?
Nekem az első animém még a dragon ball volt de ezt még nem úgy néztem mint anime hanem mint a reggeli mesét a tv-ben Smile Amit először igazán animekét néztem az a naruto volt mikor áltsulis koromba kiugrott a térdem és ágyhoz lettem kötve. így vissza tekintve hálás lehetek annak a sérülésemnek Smile

211 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 1:15 pm

Itt ítéletidő van!!! Este ónoseső, utána havazás, reggel óta havaseső, és brutál mennyiségben.
Gyömrői előrejelzésben egészen másnap reggelig szar idő lesz, és ez a latyak még meg is fog fagyni, holnap mindenki földhöz fogja vágni magát, mivel a város egyetlen útsózó-hókotró gépe üzemen kivűl van.

212 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 2:39 pm

Itt hull a hó, hajnaltól. Természetesen kezd megállni az élet Very Happy
Tudnátok nekem ajánlani egy animét, amin lehet naaaagyon sokat sírni és nem annyira ismert? ^^

213 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 2:52 pm

Arasa: Egy ismertebbet tudok most hirtelen, az Angel Beats-et. Nekem az egyik kedvencem. Egyszer vannak komikus részei viszont egy szempillantás alatt melankólikussá válik. Nem tudom láttad-e már

214 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 3:02 pm

Köszönöm!! ^^
Csak elkezdtem de valami miatt nem folytattam, itt az ideje újra nekivágni Smile

215 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 3:09 pm

Ez inkább mainstream, de AnoHana. Felvezetésileg hasonlít az Angel Beats-re

216 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 3:39 pm

Arasa ha nem láttad netán az Air-t azt nagyon tudom ajánlani. Engem nagyon magával ragadott a zenéje mindene. De nagy klasszikusnak mondhato a Clannad. Az AnoHana is nagyon jó az Angel Beats is fantasztikus az Openingje isteni és azt hiszem a tavaly jött ki a Charlotte az a végén kezd eldurvulni ott potyognak majd a könnyek. Hirtelen ennyi jut eszembe nekem Smile

217 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 4:04 pm

Tasogare Otome x Amnesia. Talán az első dráma amit láttam, olyan rég, h szinte nem is emlékeztem. Ha a zenéjére gondolok még most is libabőrös leszek. Ajánlom mindenkinek.

218 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 4:10 pm

A charlotte-ot még novemberbe fejeztem be. Remek kis mű. Mondjuk szerintem a végére egy tragikusabb befejezés jobban illet volna. De ez persze csak vélemény.
Am ha Kagome úgyis felhozta titeket melyik anime openingje fogott meg igazán?
Engem a Fate/zero első openingje. Máig ott van a zenetáramba a leghallgatotabbak közöt Smile

219 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 4:29 pm

Ó mennyi nagyszerű anime zene van. Mindent rommá hallgatom ami megfog.
Ha valami érzelmesebre vágytok ajánlom a Shiki fő témáját. Sötétben, csendben hallgatva nagyon gyorsan tud sírás közeli állapotba vinni.

220 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 4:38 pm

Sziasztok Smile
Én a yugioh- val kezdtem el a kis animes történetemet , nagyon szeretem még mai napig is de a Bleach az örök kedvenc és annak op és ed-i és az a legszebb hogy első ránézésre nem is tetszett és elég volt 1.részt megnéznem egyből rajongó lettem de persze rengeteg más anime zenéit szeretem.
Emellett a Japán rock szerelmese is vagyok ( kedvenc: SIM).
És egy másik témát elő hozva ti hogyan Várjátok a GITS élő szereplős filmjét ? Mert én nagyon várom Smile
Bocsi kicsit hosszú lett Very Happy

221 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 4:46 pm

Félek a GITS-től trailer alapján a az eleje másolja az anime elejét, arra kíváncsi vagyok, de tartok tőle h úgy végzi mint a legtöbb filmesítés

222 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 4:54 pm

Hát eddig sose lett jó vége annak mikor egy animét vagy játékot megfilmesítettek, viszont mostanába úgyfest hogy egyre nagyobb tőkét fektetnek az ilyenekben de még ígyis minimális sikerrel. Ugye ilyeneknél az lenne a legfontosabb hogy akik megalkotják ezeket azonak maguknak is teljes mértékbe ismerniük kell az alapművet, amire eddig csupán töredékekben volt példa. így nézve én nem várok ettől sem sok mindent de ha jól sikerülne az végre egy nagy ugrás lenne a témában. Megnézni mindenfélekép meg fogom Smile

223 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 4:55 pm

DonThomasson te egy jó ember vagy

Ookami a mai napig nem tudtam erőt venni hogy megnézzem a Shikit

224 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 5:03 pm

Sasori: sajnos ha ismerik se sül ki mindíg jól. Fasbender v mi a neve, végog játszotta az összes AC-t mikor megkapta a szerepet. Igaz azt az írók rontják el.
Amúgy ami jó az a Kimi ni Todoke és az Usagi Drop

225 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 5:12 pm

Ventrax, szerintem elég csak az első részt megnézni abból és majd kikapcsolod ha végeztél az egész sorozattal.

226 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 5:14 pm

Arma

Moderátor
Kagome témája, hogy 90-es években mentek animék magyar tévében, teljesen igaz, de azok közül is a Dragon Ball volt a legújabb.

227 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 5:48 pm

Ookami a Tasogare Otome x Amnesia tényleg jó én csak azt sajnálom hogy nincs folytatása. Én legalább is nagyon szeretnék egy folytatást :S
Huh kedvenc zene.....nem tudnék választani túl sok van Very Happy

228 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 5:51 pm

Hát igen, jó lenne belőle több, na de hogy lehetne folytatni? Nem tudom, hogy írott formában van e vagy folytatódik e a story

229 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 5:54 pm

Arma h érted h a legújabbak közé tartozott a DB? Mert azt a 90évek végén kezdték el, de rengeteg olyan van amit a 90évek elején adtak.

230 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 6:02 pm

Ookami a japánoknak van elég sütnivalójuk azt hiszem hogy kitalálják. Nekem mindegy hogy hogyan csak folytassák és sok sok love legyen benne XD

231 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 6:11 pm

Arma

Moderátor
A Dusk Maiden esetében erőltetett lenne egy folytatás, és csak random részekből összedobálnák, történetet már nem kellene, nem is tudnának rakni mögé.

232 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 6:13 pm

Arma

Moderátor
Kagome, nem, azokat az animéket, amiket akkor adtak a 70-es években készítették javarészt, és a DB volt az, ami még elég közel állt időben ahhoz, amikor a magyaron ment.

233 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 6:19 pm

Jaja értelek Smile

Amúgy én most a napokban a Linked Horizonttól a Guren no yumiya-t hallgatom ezerrel Very Happy

234 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 6:26 pm

Arma

Moderátor
Nálunk melóhelyen annyit megy indokolatlanul a szar a rádióban, hogy legszívesebben inkább nem is hallgatnék semmit.

Ha mégis, akkor JAM Projectnél és Masaaki Endohnál megáll.

235 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 6:37 pm

Én már több éve nem hallgatok rádiót már azt sem tudom mikor hallgattam utoljára. Talál mikor iskolába jártam és az nem mostanában volt XD
Én csak online hallgatok japán zenét.

236 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 6:47 pm

Arma

Moderátor
Nálunk melóhelyen sajna kötelező a rádióhallgatás, és sajnos a fültok sem véd ellene.

237 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 6:52 pm

Kötelező??????Már a többiek miatt? Vagy hogy? o.O

238 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 7:01 pm

Nálunk is a kúton kötelező h menjen, és egy anime zene sincs =(

239 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 7:03 pm

Az kinek van meg h anno a való világ használta a Naruto egy drámaibb betétdalát?

240 Re: Írka-firka Dumálda on Pént. Jan. 13, 2017 7:07 pm

Igen azt én is észrevettem mikor ment.Mondom ez milyen már XD

Sponsored content

Vissza az elejére  Üzenet [6 / 22 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next